![]() |
print deze pagina |
27 mei 2010
Kort verslag van de jaarvergadering 2010
Op woensdag 19 juni 2010 is de Algemene Vergadering van FNV Waterbouw gehouden. Deze zogenaamde jaarvergadering wordt conform de statuten van FNV Waterbouw jaarlijks gehouden. Dit is de gelegenheid voor alle leden om hun stem te laten horen aan het bestuur. Zij doet verslag over de gang van zaken in de vereniging en het gevoerde beleid. Ook wordt het financieel jaarverslag voorgelegd aan de leden.
De derde jaarvergadering vond plaats in Rotterdam op de Maasvlakte. De vergaderzaal in het gebouw van Futureland heeft uitzicht op de bouw van Maasvlakte 2. Terwijl gevolgen van de crisis, pensioenfondsen, cao-perikelen, internationale verdragen, werkingssfeer artikel en andere onderwerpen de revue passeerden, passeerden voor het raam van de vergaderruimte, de Vox Maxima, de Prins der Nederlanden en de Oranje.
CAO
2009 stond vooral in het teken van de crisis. De waterbouwsector voelt hier uiteraard ook de gevolgen van maar het baart het bestuur vooralsnog geen zorgen. Voor FNV Waterbouw staat het jaar 2009 nu al bekend als bijzonder vanwege het cao-conflict met werkgevers. Dit kwam eveneens terug in het financieel jaarverslag als onvoorziene kostenpost voor de advocaat. De conclusie van de rechter is duidelijk, werkgevers moeten de cao ondertekenen en naleven.
De onderhandelingen voor de cao 2010 zijn in volle gang. Conform verwachting is het knelpunt over het artikel van de werkingssfeer door werkgevers ingebracht. De mogelijkheid wordt nu onderzocht voor een dispensatieregeling van de cao per project. Om dit goed uit te kunnen voeren dienen er beoordelingscriteria vastgesteld te worden. Daarnaast heeft FNV Waterbouw een lijst van voorwaarden opgesteld waarvan een belangrijke is dat er bij Nederlandse Waterbouwers, geen werkloosheid of langdurige wachtgelduitkering mag optreden.
Implementatie Martime Labour Convention (MLC) 2006
Hylke Hylkema, bestuurder van Nautilus International is actief betrokken bij de implementatie in 2012 van de regels die tijdens de MLC opgesteld zijn. De MLC regelt op internationaal niveau heel veel. Van definities, arbeidsvoorwaarden tot voorschriften over voeding. De invoering in de Nederlandse wetgeving is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er is veel discussie over de juiste betekenis/vertaling van Engelse termen. Het verdrag is inmiddels door diverse landen geratificeerd en wordt over 1,5 jaar in Nederland officieel van kracht.
Na het officiële gedeelte van de jaarvergadering werd er een lunch geserveerd waarna de aanwezigen een rondleiding kregen door het interactieve informatiecentrum van de Tweede Maasvlakte. Wellicht ten overvloede: de werkzaamheden van de Waterbouwers kwam ruim aan bod.
Mocht u geïnteresseerd zijn in het jaarverslag 2009, dan kunt u deze aanvragen door een mail te sturen naar info@fnvwaterbouw.nl
Deze informatie komt van de site van FNV Waterbouw. FNV Waterbouw is bereikbaar onder telefoonnummer: +31 (0) 88 575 77 60, via de e-mail: info@fnvwaterbouw.nl en de website: www.fnvwaterbouw.nl
